Nieuwsbrief WANDEL NAAR JEZELF juni 2022 


Beste belangstellende,

De eerste pelgrimstocht voor dit jaar zit er al op en is begeleid door Gerard en Annemieke samen. Dit bleek een hele fijne samenwerking. Beide coaches vulden elkaar goed aan en er was een fijne sfeer in de groep!!

De samenwerking met 3 nieuwe mensen ervaren wij (Gerard en An) als zeer verrijkend. Nieuwe mensen brengen nieuwe kwaliteiten mee en wij, van onze kant, delen graag onze kennis en ervaring.

Voor deze nieuwsbrief schreef Annemieke een bijdrage over pelgrimeren:


Pelgrimstocht Porto-Santiago april-mei 2022 
“Zoals je loopt, zo leef je!

De euforie is bij aankomst op het plein in Santiago groot. Het blijft altijd een bijzonder dankbaar moment als we met een groep een pelgrimstocht volbracht hebben. Niet zozeer omdat we de eindstreep hebben behaald, maar vooral om wat de ervaring van het onderweg zijn heeft opgeleverd. Iedereen heeft zo zijn eigen reden gehad om op pad te gaan. Zo gaat iedereen ook met eigen inzichten naar huis.
 
Het maken van een pelgrimstocht kun je zien als metafoor voor het dagelijks leven. De ‘weg’ houdt jou een spiegel voor en nodigt je uit om erin te kijken. Zo vertelt de manier waarop je je op de Camino beweegt veel over de manier waarop je leeft. Ben je gewend om door te pakken en resultaten te halen? Wellicht herken je dan dat je tijdens een wandeling ook lekker stevig kunt doorstappen, op weg naar je doel. Door met elkaar op pad te gaan, in de dynamiek van het landschap en de gegeven omstandigheden, ontdek je hoe je je beweegt en verhoudt ten aanzien van situaties. 
 
Zo ontdekte één van de deelnemers wat het betekent om niet meer te bewegen vanuit “moeten presteren”, maar vanuit “het mogen beleven van mijn eigen tocht”.
Het duurde overigens wel even voordat ze deze switch kon maken. Ze was namelijk heel erg gedreven om het tempo van een vriendin bij te houden. Dat kostte haar echter zoveel moeite, dat ze van het onderweg zijn nauwelijks kon genieten. Toen ze tijdens een pitstop nog geen minuut op haar stoel had gezeten om even op adem te komen, maar alweer druk was met vertrekken, besloten we haar liefdevol een handje te helpen.
 
We hebben haar letterlijk in het zonnetje gezet met de beentjes omhoog en een welverdiende ‘café con leche’ met taartje in haar handen gedrukt. Zo. Ga nu maar eens ontspannen en genieten, want dat mag en kan gewoon! En? Hoe voelt dit? Ze slaakte een diepe zucht. “Heerlijk”, zei ze. En tegelijkertijd werd ze zich er nu van bewust dat haar lichaam alweer in beweging wilde komen. Blijf lekker even zitten, laat maar gaan die mensen, jij hebt toch tijd aan jezelf? Zo nodigden we haar plagend uit. Ze schoot in de lach, met daarna een traan. Ineens besefte ze dat ze niet haar eigen pad aan het lopen was, maar volgzaam aan de ander en ten koste van zichzelf. En dat herkende ze wel degelijk uit haar dagelijks leven…Ze was bereid om te gaan experimenteren door eens een dag alleen maar zo te gaan lopen als ze zelf wilde.
 
Hierdoor veranderde niet alleen het tempo, maar ook de waarneming, de intentie, het contact, en daarmee de houding en het gedrag in de hele groep. Wat een kleine verschuiving in de beweging lijkt, kan fundamentele verandering in onszelf en onze omgeving teweegbrengen. Transformatie. Wat is dat toch mooi om mee te maken!”
Annemieke Oost

Lees meer over onze nieuwe medewerkers in Over ons


Het programma
De beide pelgrimstochten Porto-Santiago voor dit jaar zitten al vol. Wel is er nog plaats bij de pelgrimstocht ‘Loop je vrij’ rondom Nijmegen waarbij Jennecke en Annemieke je begeleiden zodat je er iets uithaalt voor je leven in het hier en nu. Klik op het betreffende evenement om er meer over te lezen.
Voor de Wandelretraite op Terschelling, die begeleid zal worden door Gerard en An in oktober, hebben we nog één plek vrij. En voor het stilte weekend in abdijhoeve Betlehem in november, begeleid door Alice, zijn nog diverse plekken vrij.

Intussen staan er ook al evenementen op de site voor volgend jaar. Check de website!


Spreuk van de maand: 

“Ik beschouw het hele leven als een vertoning die ik niet heb besteld.” 

Drs. P 

De evenementen: 

Pelgrimstocht van Porto naar Santiago de Compostella VOL
Wanneer: van 2 t/m 16 september 2022
Afstanden: dagelijks rond de 20 km
We lopen vanuit het pittoreske Porto eerst een stukje langs de kust en nemen daarna de traditionele binnenland route. Eerst door het kleinschalige landschap en de witte dorpen van Portugal. Bij Tui steken we de rivier de Minho over en komen we in Spanje. Hier schampt het pad al gauw weer de kust. Lees meer

Pelgrimstocht van Porto naar Santiago de Compostella VOL
Wanneer:
 van 30 september t/m 14 oktober 2022
Afstanden: dagelijks rond de 20 km
We hebben eerst een dag om het mooie Porto te verkennen. We starten de camino langs de oceaan-kust en volgen daarna de historische binnenland route. Eerst door het sfeervolle en kleinschalige landschap van Portugal. Bij Tui steken we de rivier de Minho over om onze camino in Spanje te vervolgen. Lees meer

Pelgrimstocht ‘Loop je vrij’ Walk of Wisdom
Wanneer:
5 t/m 15 oktober 2022
Afstanden: gemiddeld 20 km per dag
Een zesdaagse pelgrimsreis in Nederland. Een ontdekkingsreis naar binnen door het prachtige landschap rondom Nijmegen. Als pelgrim onderweg zijn is een perfecte manier om jezelf beter te leren kennen. Je wordt meegenomen in een ervaringsgericht programma. Lees meer

Wandelretraite Terschelling 
Wanneer: 24 t/m 28 oktober 2022
Afstanden: 7 à 10 km
Een wandelretraite op Terschelling. Een midweek om tot rust te komen, om uit te waaien. We verblijven in de Folkshegeskoalle (Volkshogeschool) te Hoorn en wandelen dagelijks in stilte op verschillende plekken op het eiland; door bos, duin en over het strand. Lichaamsoefeningen (yoga, shiatsu, ontspanning) en meditatie worden aangeboden. Lees meer

Stilte weekend in Abdijhoeve Betlehem
Wanneer
: 17 t/m 20 november 2022
Afstanden: 6 à 9 km per dag
In de bossen bij Doetinchem, nabij kasteel Slangenburg, ligt sinds 1950 de Sint Willibrords abdij. Hier wonen en werken 9 broeders volgens de leefregels van Sint Benedictus. De ernaast gelegen abdijhoeve Betlehem is een ideale plek voor een retraite. We wandelen dagelijks door het mooie Landgoed Slangenburg en beoefenen yoga en meditatie. Lees meer

 

Klooster midweek in Abdijhoeve Betlehem (bij Doetinchem)
Wanneer:
 27 februari t/m 3 maart 2023
Afstanden: 6 à 9 km per dag
Abdijhoeve Betlehem is een ideale plek voor een retraite, gedeeltelijk in stilte. De abdij ligt diep verscholen in de bossen. We wandelen dagelijks door de schitterende omgeving. Yoga en meditatie worden aangeboden. De gebedsdiensten van de broeders geven een extra dimensie aan deze midweek. Lees meer 

Pelgrimstocht Camino Portugués van Porto naar Santiago de Compostella
Wanneer:
van 14 t/m 29 april 2023
Afstanden: dagelijks rond de 20 km
Nadat we op zaterdag het fraaie Porto hebben verkend lopen we de eerste etappe langs de oceaan. Daarna vervolgen we onze pelgrimage over de eeuwenoude binnenland route. Eerst door kleinschalige landschappen en sfeervolle dorpjes in Portugal. Bij Tui steken we de rivier de Minho over en vervolgen we onze camino richting Santiago. Lees meer


Gepland maar nog niet op de site:
– 16 t/m 20 oktober 2023 Wandelretraite Terschelling
– 16 t/m 19 november 2023 Stilte weekend Abdijhoeve Betlehem

Ik stel het zeer op prijs als je deze nieuwsbrief doorstuurt naar andere mogelijk geïnteresseerden. Hartelijk dank!