VOL Je kunt op een reservelijst worden geplaatst. De Via Podiensis is de oudste en een van de mooiste pelgrimsroutes door Frankrijk, op weg naar Santiago de Compostella. We lopen deze 6-daagse camino van Le Puy-en-Velay door de prachtige Auvergne naar het dorpje Aumont-Aubrac. Een schitterende, goed verzorgde pelgrimage met alle ruimte voor bezinning en reflectie. ‘Le Chemin’ of ‘Camino’ betekent ‘levensweg’. Ter ondersteuning hiervan maken we gebruik van spreuken, gedichten, oefeningen en uiteraard is de begeleiding er voor je om mee uit te kunnen wisselen. Een pelgrimservaring met een bijzondere meerwaarde! Je loopt je eigen camino, met jouw intentie en tegelijk loop je niet alleen.
Welke intentie je ook hebt met pelgrimeren, het is een heerlijke manier om dichter bij jezelf te komen. Goede gesprekken, verdieping en spiritualiteit, gezelligheid, uitwisseling, landschappen en cultuur, een pelgrimstocht kan je op veel manieren iets brengen. Het is een georganiseerde pelgrimstocht met alle ruimte om op eigen tempo, alleen, in stilte of juist met anderen samen op te lopen. De begeleiders zullen je ondersteunen in jouw intenties voor je pelgrimage.
In 2023 lopen wij in 6 etappes van Le Puy-en-Velay naar Aumont-Aubrac. In 2024 zullen wij ook de hierop aansluitende 6 etappes van Aumont-Aubrac naar het middeleeuwse Conques aanbieden.
Hoewel in Nederland minder bekend: de Via Podiensis is de oudste en een van de mooiste pelgrimsroutes door Frankrijk op weg naar Santiago de Compostella. De route staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
Start op zaterdagmiddag 2 september bij de indrukwekkende kathedraal Notre Dame in Le Puy-en-Velay. Hier krijg je je pelgrimspaspoort uitgereikt. Le Puy-en-Velay is een prachtig, door vulkanen ingesloten stadje. We besteden de zondag als extra dag om het fraaie stadje te verkennen. We lopen vanaf maandag 4 september 6 etappes en passeren onder meer het diep in het Centraal Massief ingesneden riviertje de Allier. Onderweg herinneren vele kapelletjes, beelden en stenen kruisen aan Sint Jacobus. We eindigen zondagochtend 10 september in het dorpje Aumont-Aubrac.
Elke dag heeft in principe een vast ritme:
Tijdens onze pelgrimage is er alle tijd voor verdiepende of verhelderende gesprekken over zaken die op dat moment belangrijk voor je zijn, waar je in vast loopt, waar je verandering wilt of waar je simpel een luisterend oor voor wilt. We zullen spreuken, vragen en oefeningen aanbieden die je ondersteunen. Dit kan een belangrijke waarde toevoegen aan je pelgrimage.
Afstanden variëren tussen 15 en 24 km per dag door middelgebergte (tussen 600 en 1300 m); een goede wandelconditie en goede wandelschoenen zijn absoluut vereist. De totale afstand is 103 km. Het is mogelijk een etappe over te slaan mocht dit voor jou nodig zijn.
We overnachten in gîtes d’étapes (herbergen met 2 tot 6-persoonskamers). ’s-Avonds hebben we onze gezamenlijke maaltijd met andere pelgrims.
De grootte van de groep is minimaal 8 en maximaal 10 deelnemers.
De pelgrimstocht wordt begeleid door Annemieke Oost en Jennecke Stradmeijer.
Annemieke (1978) is al jaren een bevlogen pelgrim. Als reisleider laat ze je graag proeven van alle mooie dingen die het pelgrimeren met zich meebrengt: eenvoud, ontmoeting, verbinding, verdieping en avontuur. Haar kracht als coach is mensen inspireren en motiveren op hun pad naar meer eigenheid. Ze weet een gastvrije en veilige sfeer te creëren waarin iedereen zich welkom voelt. Ze ‘reist’ graag met je mee, zodat jij het beste kunt halen uit jouw ontdekkingstocht!
Jennecke (1978) is van jongs af aan geïnteresseerd in mensen en wat hen bezig houdt. Op avontuur, onwetend wat de volgende dag brengt, maakt haar blij. Ze is gegrepen door de magie van het onderweg zijn en wat het kan betekenen voor je persoonlijke leven. Verbinding met mensen is wat haar vervulling geeft.
Na een pelgrimage in 2018 heeft zij een carriėre – switch gemaakt en is zij werkzaam als coach en levenstrainer.
Annemieke en Jennecke hebben samen diverse pelgrimstochten begeleid en vormen samen een inspirerend team!
Dit is mogelijk (max. 10 kilo / ca. € 9 per dag per tas). Reservering en betaling bij inschrijving. Prijs kan variëren afhankelijk van dan geldende tarieven van vervoerder.
De bestemming is uitstekend per trein of auto te bereiken. Afhankelijk van je reisplan kunnen wij je specifiek adviseren.
Heen- en terugreis per auto: Le Puy-en-Velay ligt op ruim 1.000 km van Utrecht. Voor pelgrims geldt een gereduceerd parkeertarief in de parkeergarage van Le-Puy.
Heen- en terugreis per openbaar vervoer:
Per Thalys/TGV via Lyons naar St Etienne. Van daar met een lokale trein naar Le Puy (netto reisduur 9 à 10 uur). Info en boeking kan eenvoudig via NS Internationaal of de Treinreiswinkel.
Terugreis vanaf Aumont-Aubrac:
Er rijden dagelijks mini-busjes die je terugbrengen naar Le Puy. Een mini-bus kunnen wij desgewenst voor je reserveren.
2 t/m 10 sept 2023
VOL We lopen de eeuwenoude pelgrimsroute van Porto in Portugal naar Santiago de Compostella, de camino Portugués. Een reis met verdieping en reflectie. Welke intentie je ook hebt, deze pelgrimstocht maakt het mogelijk om de laatste 240 km af te leggen en aan te komen in Santiago. Deze Camino Portugués is rustiger dan de bekende Camino Frances. Ook toeristisch gezien heeft deze pelgrimage veel te bieden. We starten in het fraaie Porto en lopen in 12 etappes naar de kathedraal van Santiago.
Bekijk evenementPelgrimeren over spectaculair hoge kliffen, met blote voeten over verlaten stranden en af en toe een frisse duik in de oceaan. Begeleid door de geur van dennenbomen, eucalyptus, kruiden en najaarsbloemen. We lopen een week door de ongerepte natuur van de Rota Vicentina in Zuid-Portugal; van oorsprong een pelgrimspad naar Santiago de Compostella. Het ruisen van de golven en de zon op je huid doen wonderen voor lichaam en geest. Deze 8-daagse goed verzorgde, begeleide pelgrimstocht heeft 6 wandel-etappes. Een heerlijke pelgrimage voor wie er echt even helemaal uit wil; een tocht ook met alle ruimte voor jezelf en jouw intentie, om stukken alleen en op eigen tempo te lopen of om samen op te lopen.
Bekijk evenementPelgrimeren over spectaculair hoge kliffen, met blote voeten over verlaten stranden en af en toe een frisse duik in de oceaan. Begeleid door de geur van dennenbomen, eucalyptus, kruiden en najaarsbloemen. We lopen een week door de ongerepte natuur van de Rota Vicentina in Zuid-Portugal; van oorsprong een pelgrimspad naar Santiago de Compostella. Het ruisen van de golven en de zon op je huid doen wonderen voor lichaam en geest. Deze 8-daagse goed verzorgde, begeleide pelgrimstocht heeft 6 wandel-etappes. Een heerlijke pelgrimage voor wie er echt even helemaal uit wil; een tocht ook met alle ruimte voor jezelf en jouw intentie, om stukken alleen en op eigen tempo te lopen of om samen op te lopen.
Bekijk evenementWe lopen de eeuwenoude pelgrimsroute van Porto in Portugal naar Santiago de Compostella, de camino Portugués. Een reis met verdieping en reflectie. Welke intentie je ook hebt, deze pelgrimstocht maakt het mogelijk om de laatste 240 km af te leggen en aan te komen in Santiago. Deze Camino Portugués is rustiger dan de bekende Camino Frances. Ook toeristisch gezien heeft deze pelgrimage veel te bieden. We starten in het fraaie Porto en lopen in 12 etappes naar de kathedraal van Santiago.
Bekijk evenementEen pelgrimstocht over de oudste en een van de mooiste pelgrimsroutes door Frankrijk, op weg naar Santiago de Compostella. We lopen de Via Podiensis van Le Puy-en-Velay, door de prachtige Auvergne, naar het middeleeuwse Conques. Deze georganiseerde pelgrimstocht bestaat uit 2 delen van in totaal 12 etappes. Het is een begeleide pelgrimage met alle ruimte om stukken alleen en op eigen tempo te lopen of om samen op te lopen.
Bekijk evenementEen 6-daagse begeleide pelgrimstocht in Nederland. Ervaar de kracht van ontmoeting, verbinding, verdieping en avontuur. We lopen een prachtige route over de Walk of Wisdom, door een heuvelachtig landschap rondom Nijmegen. Als pelgrim onderweg zijn is een perfecte manier om tot jezelf te komen, te resetten en te ontdekken wat jij echt wilt. We gaan op pad aan de hand van jouw intentie. Onderweg werken we met storytelling, oefeningen, stilte of juist een goed gesprek. Uiteraard ontbreekt het niet aan plezier en genieten! Het is een ervaringsgericht programma waarbij nieuwsgierig zijn en je openstellen voor het onbekende de ingrediënten zijn voor een magische ervaring!
Bekijk evenement